Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Dźwiękowy system ostrzegawczy to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań przez zarządców obiektów oraz szefów instytucji, którym leży na sercu ochrona przed pożarem. Wczesne wykrycie zagrożenia ogniem umożliwia sprawne przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej, a to z kolei zwiększa szanse wydostania się z pożaru bez uszczerbku na zdrowiu. Profesjonalny system dźwiękowego ostrzegania odpowiada za komunikaty słowne przekazywanie osobom w monitorowanym budynku. 

Tylko fachowo wykonany system jest skuteczny

Wdrożenie dźwiękowego systemu ostrzegawczego wymaga dużej precyzji i znajomości specyfiki obiektu ponieważ monitoring musi niezawodnie działać nawet jeśli pożar będzie dynamicznie postępował. W celu ochrony instalacji przed płomieniami, dzieli się ją na strefy zgodnie ze strefami pożarowymi budynku. Linie głośnikowe systemu należy zdublować oraz zadbać o zasilanie rezerwowe z racji, że podczas gaszenia pożaru odcina się zasilanie sieciowe. W sytuacji, gdyby dźwiękowy system ostrzegawczy nie posiadał alternatywnego źródła energii, ewakuujący się ludzie zostaliby bez pomocy. Ponadto, ewentualna awaria w jednym z sektorów instalacji nie powinna rzutować na jakość komunikacji systemu w pozostałych strefach. 

Dźwiękowy system ostrzegawczy to niezawodny sposób szybkiego alarmowania o zagrożeniu. Od 2005 roku wprowadzono regulacje prawne obligujące do zastosowania tego rozwiązania w budynkach użytku publicznego. MSWiA oczekuje, że systemy dźwiękowe mają spełniać wymogi CNBOP, a ich wartość będzie potwierdzana certyfikatem. W przeciwnym razie, dźwiękowy system ostrzegawczy może nie zostać dopuszczony do użytku.

Nie ulega wątpliwości, że w kwestii bezpieczeństwa najlepiej zdać się na doświadczonych specjalistów. SPEC-POŻ to firma, która już od wielu lat cieszy się zaufaniem Klientów ponieważ realizujemy inwestycje zgodnie z oczekiwaniami odbiorców oraz wymogami formalnymi. Gwarantujemy dobór urządzeń oraz wykonanie, które przyniesienie konkretny efekt w postaci bezpieczeństwa w nowoczesnej formie. 


 wróć do menu instalacje niskoprądowe


Polecamy

 

Szkolenia

Szkolenia prowadzone przez SPEC-POŻ to idealna okazja, aby nauczyć się od fachowców najważniejszych rzeczy związanych z bezpieczeństwem pożarowym.

więcej

 
 

Wiedza

W trakcie udzielania nawet najdrobniejszych porad, mamy na uwadze obowiązujące przepisy prawa oraz wszelkie wymogi bezpieczeństwa narzucane przez powołane do tego instytucje.

więcej

 
 

Oferta

Zachęcamy do przyjrzenia się krótkiemu podsumowaniu naszej oferty oraz zapoznania się ze szczegółami usługi, która znajduje się w Twoim zainteresowaniu.

więcej